جاذبه گردشگری

مسجد بابا شیخ بیساران

مسجد بابا شیخ بیساران
مسجد بابا شیخ بیساران

مسجد جامع بیساران:

این مسجد به نام مسجد بابا شیخ مشهور است اولین بار توسط سید بابا شیخ بنیان نهاده شده است  و قدمت آن به قرن هشتم هجری بر می گردد و در طول روزگار چندین بار مرمت و باز سازی شده است و آخرین بار در سال ۱۳۴۸ بازسازی شده است این مسجد در کنار مرقد باباشیخ ساخته شده است و ارامگاه بابا شیخ در قسمت غربی آن  می باشد . در کنار ضریح بابا شیخ عصایی قدیمی وجود دارد که بر این باورند این عصای دست بابای سید بابا شیخ بود ه است .

در مورد زندگانی سید بابا شیخ حکایت های بر سر زبان مردم این روستا است که آن را سینه به سینه از قدیمیان نقل کرده اند و جای تعجب است که این حکایات مورد اتفاق تمامی اهل روستا می باشد یکی داستان درس خواندن وی پیش ملا الیاس در ( که لا تی ) و دیگری داستان شخم زدن زمین با یک گاو در مزرعه ای دور دست از روستا گاوی وحشی به کنار گاو او آمده و تا غروب در در کنار گاو سید بابا شیخ شخم زده است . این دو حکایت از طرف تمامی علمای منطقه و قدمای این روستا مورد تایید قرار گرفته اند و آنرا دلیل بر کرامت و بزرگی شخصیت وی می دانند .

مراسم باشکوه نماز جمعه هم اکنون هر هفته در این مسجد برگزار می شود و شکوه وعظمت خاص خود را دارد و پیر و جوان در آن شرکت می کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا