اخبارغذاهای محلی

پخت شلکینه، ثبت ملی کشور به نام غذای محلی کردستان

شلکینه
شلکینه

شلکینه غذای محلی کردستان است. شلکینه را به مقدار زیاد معمولا روی وسیله ای به نام ساج درست می کنند که خیلی زیبا و نازک درست می شود.

۱-  این غذا، یک غذای سنتی مخصوص مهمانی های دسته جمعی مردم کورد در فصل بهار است، اما می توان در فصل های دیگر و به مقدار کم با توجه به شرایط گفته شده آن را در خانه نیز درست کرد. این غذا سرشار از خاصیت است.

۲- براي تهيه ي شلکینه ، به تعداد نفرات به مقدار لازم شیر در ظرفي ريخته مي شود. سپس آرد را آرام آرام در شیر ریخته و هم زمان به هم می زنند. مقدار آرد بایستي دقيقة محاسبه شود زیرا مایه ي شلکینه نه بایستی به صورت خمیر در آید و نه زیاد شل باشد که از روي ساج پایین بریزد. سپس تخم مرغ ها را در آن ریخته و دوباره به هم می زنند. رنگ زرد شلکینه به دلیل چند قاشق زردچوبه ایست که در آن می ریزند. مقداري فلفل سیاه محلي را که داراي عطر و بوي خوبي است را به صورتي که مزه ي تند آن احساس نشود در آن می ریزند.

شلکینه
شلکینه

۳- در آخر نیز نمك و روغن محلي را به مقدار لازم به آن اضافه می کنند. ساج – که فلزي است از جنش آهن به صورت مدور و محدب و داراي خميدگي به طرف بالاست، – را روي چوب هاي آمادهي آتش قرار مي دهند.

۴-  پس از اینکه ساج به مقدار کافي داغ شد با ملاقه اي مايه ي شلکینه را روی آن می ریزند که پس از چند دقیقه آن را پشت و رو کرده و آماده می شود. امروزه در ماهیتابه و بدون استفاده از ساج نيز مي توان شلکینه تهیه نمود. شلکینه تهیه شده را با کره ي محلي مقداري چرب می کنند و اگر کسی تمایل داشت با شکر میل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا