غذاهای محلی

گیاه گه وله – گوله از کوهستان تا سفره مردم

گه وله - عکس صباح ولدبیگی
گوله – عکس صباح ولدبیگی

وجود طبیعت بکر و داشتن کوهستانهای بلند و گونه های مختلف جانوری و گیاهی باعث شده است منطقه اورامانات و بخصوص شهرستان پاوه از لحاظ آب و هوایی جاذبه های خاصی نسبت به دیگر مناطق کشور داشته باشد .

همزمان با امدن بهار و رویش دوباره زمین و درختان کوهستانهای بکر شهرستان پاوه پناهگاهی می شود برای رویش گیاهان دارویی و خوراکی که مردم طبیعت دوست و علاقمند به کوهستان با شناختی که از این گیاهان و طبیعت دارند از این نعمتهای خدادادی بهرمند می شوند.

گه وله آماده تفت دادن
گه وله آماده تفت دادن

گیاه گه وله یکی از گیاهان خوراکی دارویی می باشد که در مناطق خاصی از اورامانات رشد می کنداین گیاه به واسطه مزه و فواید خود موردتوجه اقشار مختلف مردم شهرستان است و هرساله در اوایل بهار عده ای با رفتن به کوهستان و جمعآوری این گیاهان آنها را به خانه برده و علاوه بر استفاده خوراکی خود و خانواده ی خود مشاهده می شود در میادین مختلف شهر این گیاه لذیذ به قیمتهای بالایی به فروش می رسد .

آقای صباح ولدبیگی از دوستدارن محیط زیست و فعالان کوهنوردی در یکی از صعود های خود روایتی تصویری از رشد این گیاه در کوهستان تا رسیدن این گیاه بر سر سفره های مردم تصاویری آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا